Ekonomia niedostatku

Ekonomia, Homogenizatory, Sejfy gabinetowe Możliwość komentowania Ekonomia niedostatku została wyłączona 403
Ekonomia niedostatku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

finanse (6)Jednym z podstawowych problemów z jakimi mierzyć się musi człowiek to ograniczoność zasobów, jakie są nam dane. Jest to kluczowe pojęcie, które ekonomia musi brać pod uwagę próbując opisać prawa rządzące rynkiem i procesami gospodarczymi. Wszystko, co mamy do dyspozycji jest skończone i ograniczone. Wszystkie zasoby, z jakich codziennie korzystamy prędzej czy później ulegną wyczerpaniu. Te limity zasobów kształtują jedne z podstawowych praw rynku – prawo podaży i popytu.

Niezależnie od tego, czy rozważamy zasoby naturalne czy też dobra wytworzone przez człowieka, wszystko kiedyś się skończy. Na naszej planecie jest ograniczona ilość metali, złóż, kopalin, a nawet roślin. Produkcja przemysłowa, która na tych zasobach bazuje (górnictwo, hutnictwo, wydobycie i obróbka metali) a także produkcja rolna, która w całości zależna jest od wytworów natury – to wszystko podlega naturalnym ograniczeniom. Także zasoby ludzkie mają swoje ograniczenia, ilość rąk do pracy, zdobyte doświadczenie, wiedza, umiejętności i kwalifikacje także są naturalnie limitowane. I regulują je zależności ekonomiczne.

Najnowsze wpisy o gospodarce oraz finansach:

Author

admin

Related Articles

Budżetowa księgowość w małopolsce i pełna księgowość Rzeszów - http://budzetowa-ksiegowosc.eu/

Search

Back to Top

Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05 - gabloty korkowe Paraga Centrum - Umywalka Simas Flow 88x50cm FL02 - Dębki kalendarz imprez 2016 - Umywalka narożna Simas Arcade - usługi dźwigowe żagań - Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku - 6es7521-1bl00-0ab0 sterownik - sprzątanie grobów na Północnym Warszawa - gabloty szklane Paraga Centrum - tanie taxi ketrzyn