Ile matematyki jest w ekonomii?

Hologramy els, Pieniądze, Sejfy gabinetowe Możliwość komentowania Ile matematyki jest w ekonomii? została wyłączona 237
Ile matematyki jest w ekonomii?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

finanse (5)Rozważając różne zależności ekonomiczne, słuchając analityków i komentatorów, można czasem dojść do wniosku, że gospodarkę da się w całości opisać liczbami, wskaźnikami, indeksami. Łatwo w tym wszystkim zgubić czynnik ludzki, a przecież ekonomia w swej istocie jest nauką społeczną. Bliżej jej momentami do socjologii albo nawet psychologii niż do nauk ścisłych. Ile byśmy równań nie napisali, ile badań istotnych statystycznie nie przeprowadzili, ludzkie zachowania wciąż będą w dużym stopniu nieprzewidywalne.

A nauki ekonomiczne próbują przecież głównie opisać zachowania ludzi. Rynek i zależności gospodarcze, inflacja, wzrost lub spadek bezrobocia to przecież w gruncie rzeczy zachowania ludzi. Rynek to ludzie, a niewidzialna ręka rynku to przecież nic innego jak właśnie ludzkie tendencje, trendy, a nawet i mody. To, że jeszcze nie zawsze potrafimy jakąś zależność opisać równaniem nie znaczy przecież, że wszystkim rządzi przypadek. To decyzje podejmowane przez ludzi składają się w rezultacie na takie, a nie inne zachowania rynku.

Najnowsze wpisy o gospodarce oraz finansach:

Author

admin

Related Articles

Budżetowa księgowość w małopolsce i pełna księgowość Rzeszów - http://budzetowa-ksiegowosc.eu/

Search

Back to Top

Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500 - separator koalescencyjne z bypassem - Umywalka narożna Simas Arcade - Amplituner AV Yamaha RX-A750 - przeszczep chrząstki warszawa - Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie - niskonadkładowy haft komputerowy warszawa - gabloty ekspozycyjne - Paraga Centrum - słupy granitowe : Borowskie Kopalnie Granitu - Listwa oświetleniowa mardom mdb100 - sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych